DOKUMENTARNA ZBIRKA BIOGRAFIJA I DRUGIH INDOK PODATAKA

Jedan dio zbirke čine podaci smješteni u zasebne kutije, a svjedoče o izložbenoj djelatnosti Muzeja od prve izložbe 1966. godine nadalje. Drugi su dio fotografije snimljene od 1995. do 2012. na kojima su događaji vezani uz Muzej, akcija registracije Muzeja kao samostalne ustanove, izložbe, dobavljanje građe, važni posjeti Muzeju, športski događaji i objekti i sl. Treći dio zbirke je vrlo vrijedna zbirka biografija s 5100 biografskih omota športaša i športskih djelatnika. Građa je originalan rad Muzeja koji je započet prikupljanjem biografskih podataka još 1965. godine ispunjavanjem prvih upitnika, a prikupljanje podataka je nastavljeno do današnjih dana. Zaseban odio građe čine materijali na kompakt diskovima s promidžbom raznih natjecanja, kandidatura za velike športske događaje, dokumentarne filmove o športovima i prigodnim proslavama i slično.

EnglishCroatiaUnknown